Kategórie
Pre dušuPre zdraviePre lepší životBeletriaRelax

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávať zadarmo užitočné rady a zaujímavé citáty na svoj e-mail? A tiež informácie o knižných novinkách, zľavách a extra akciách? Prihláste sa, nestojí to nič a získate veľa!

Máme pre vás 10 fotiek s jej autogramom!

09. 11. 2012 |

Exkluzívny rozhovor s Alexandrou Potterovou!

Toto je Alexandra Potterová.
Autorka bestselleru Daj si pozor na želania a aktuálne vydanej novinky Kto je to dievča?
Stretli sme ju v Prahe, vyspovedali a máme pre vás aj jej fotky s autogramom – desiatim z vás, ktorí si kúpite novinku Kto je to dievča? na našej stránke, pošleme spolu s knihou fotku sympatickej Alexandry a jej podpisom.
Potterovej knihy miestami pripomínajú romány Betty MacDonaldovej, príhody Bridget Jonesovej, na čo ona reaguje: „To je obrovský kompliment! Bridget Jonesová bola naozaj prvá kniha o obyčajnej žene ako ja, a k tomu neskutočne zábavná.“ Podľa Daily Mirror nikto iný nepíše také vtipné romantické príbehy ako Alexandra Potterová.
NOXI.sk spolu s Buxcafé.sk získali exkluzívny rozhovor, v ktorom sme sa pýtali aj na to, či príde Potterová na Slovensko...

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR

NOXI.sk: Hodnotenie Daily Mirror musí potešiť:-) V čom je to tajomstvo? Vaše knihy sa naozaj čítajú ľahko, postavy sú plastické, situácie zábavné, štýl pútavý, čitateľ sa rýchlo stotožní - máte na to nejaký tajný recept?
A.Potterová: To tajomstvo by som sama chcela poznať! Nachádzam mnoho inšpirácie vo vlastných myšlienkach a v tom, čo vidím okolo seba; moji priatelia a ľudia, s ktorými sa rozprávam, to všetko sa snažím vložiť do knihy. A veci, čo sa stali mne samej. A naozaj to nie je jednoduché, povedala by som, že písanie je skutočne ťažká vec. Ale milujem to!

NOXI.sk: Na Slovensku práve vyšla kniha Kto je to dievča? - hlavným mottom je "Keby som tak vedela to, čo viem teraz..." Aj vy sa tak občas zamyslíte, že čo by ste urobili lepšie, inak? Čo napríklad?
A.Potterová: Áno, určite! A práve to ma inšpirovalo k napísaniu tejto knihy, pretože mi stále napadalo - keby som tak vedela vtedy, čo viem teraz... Napadalo mi, keby som tak tomu chlapovi nebola dala svoje číslo... Keby som si vtedy uvedomovala, aké ohromné to je, keď má človek 21 rokov a nerobí si starosti o svoju kariéru... A keby som tak napísala knihu o čarodejníkovi, čo sa volá Harry Potter... :DDD

 

NOXI.sk: Vaše knihy sú zábavné, pozitívne, cítiť v nich srdce a nechýba humor - je to zámerne takto namiešaný koktail? Vyhýbate sa negatívnym emóciám, smutným situáciám?
A.Potterová: Snažím sa vkladať do príbehov aj negatívne veci. Aj niečo veselé, ale ináč si myslím, že mnoho mojich postáv prechádza ťažkými časmi, stávajú sa im smutné veci, a tak sa skrátka snažím vidieť obe strany. Pretože aj ja mám napokon dve strany. Jednu, čo je šťastná, romantická, a druhú, ktorá vie byť veľmi smutná, až zdeprimovaná. Ale to má určite každý z nás...

NOXI.sk: Pri vašich knihách majú mnohé čitateľky zvláštny pocit, že ich ktosi sledoval:-) Mnohé sa vo vašich príbehoch našli - odpozerávate nejako situácie zo svojho okolia? Pozorujete svoje kamarátky, známe?
A.Potterová: Beriem to od všetkých okolo seba, som naozaj dobrá v pozorovaní a v počúvaní, čo mi ľudia hovoria. A ľudia ma zaujímajú, takže keď sa s nimi rozprávam, všetko si zapamätám a potom to všetko vložím do príbehu.

NOXI.sk: A keď vedia, že ste spisovateľka, neboja sa vôbec otvoriť ústa?
A.Potterová: Niekedy určite áno! :D

         

NOXI.sk: Aký typ literatúry máte rada vy? Tiež takýto pohodový chic lit?
A.Potterová: Rada čítam životopisy, autobiografie, pretože keď práve píšem knihu, je veľmi ťažké čítať popri tom knihu niekoho iného. Snažím sa vytvoriť nejaký svet a dosť ma rozptyľuje, keď k tomu čítam o svete, ktorý si vytvoril niekto iný.

NOXI.sk: Čo čítate teraz?
A.Potterová: Teraz mám rozčítanú autobiografiu Keitha Richardsa z Rolling Stones.

NOXI.sk: Neraz vaše knihy prirovnávajú k Bridget Jonesovej - môže byť? Páčil sa vám tento film?
A.Potterová: To je obrovský kompliment! Milujem tú knihu, čítala som ju už pred mnohými rokmi a bola proste fantastická. A ten film je veľmi vtipný. Bridget Jonesová bola naozaj prvá kniha o obyčajnej žene ako ja – a k tomu neskutočne zábavná.

NOXI.sk: Vaše knihy sú perfektné na odreagovanie, zbavenie sa stresu - pri čom sa dokážete uvoľniť vy?
A.Potterová: Keď si chcem oddýchnuť, idem na drink s priateľmi, alebo si napustím vaňu, alebo si trebárs pozriem nejaký dobrý film. No a keď práve dokončím knihu, idem proste na dovolenku.

NOXI.sk: Otázka, ktorá nás všetkých zaujíma snáď úplne najviac – kedy prídete na Slovensko?
A.Potterová: Dúfam, že veľmi skoro! Verím, že už na budúci rok, ale v lete, keď je teplejšie. Zimy naozaj nezvládam.