Kategórie
Pre dušuPre zdraviePre lepší životBeletriaRelax

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávať zadarmo užitočné rady a zaujímavé citáty na svoj e-mail? A tiež informácie o knižných novinkách, zľavách a extra akciách? Prihláste sa, nestojí to nič a získate veľa!

Irvin David Yalom: Láska a jej kat

Pre lepší život > Vzťahy > Láska a jej kat
Irvin David Yalom: Láska a jej kat
zľava 50%
(ušetríte 5,95 €)
5,95 €
s DPH
ks
Kniha Láska a jej kat obsahuje desať poviedok o ľuďoch, ktorí napriek tomu, že nie sú práve výnimoční, čitateľa zaujmú svojím životným príbehom. Títo ľudia postupne odhaľujú svoje vnútro a spovedajú sa zo svojich trápení.
 
Dielo amerického psychiatra Irvina D. Yaloma je unikátne v tom, že čítateľovi dáva možnosť nahliadnuť do duševného sveta postáv, ktorý je ukrytý hlboko pod ich zvyčajným správaním. Yalom načrtáva možnosti  i postupy pri terapii, spôsob jej vedenia i neočakávané zvraty. Nevyhýba sa opisu svojich neúspechov a omylov, nešetrí ani sebakritikou vo vzťahu k pacientom, svoje terapeutické pôsobenie podrobuje analýze a hodnoteniu, opisuje svoje pochybnosti, predsudky, či dokonca pocity antipatie voči klientovi.
 
Zbierka poviedok Láska a jej kat je napísaná tak majstrovsky, až čitateľ chvíľami nadobúda pocit, že je priamo účastný dôverného rozhovoru medzi pacientom a terapeutom. Čitateľom sa ponúka možnosť precítiť pocity napätia, očakávania či radosti, ktoré prežívajú hlavní protagonisti poviedok.   
 
 
 V knihe Láska a jej kat nájdete týchto 10 príbehov:
Láska a jej kat
Keby znásilnenie nebol zločin…
3 Zomrelo, čo nemalo
4 Tučná dáma
5 Myslela som si, že mne sa to nemôže stať
6 Mňa nezlomíte
7 Dva úsmevy
8 Tri neotvorené listy
9 Monogamný vzťah
10 Spriadač snov
 
Mnohé veci – jednoduché skupinové cvičenie, niekoľko minút pohrúženia do svojho vnútra, umelecké dielo, kázeň, osobná kríza, strata – nám pripomínajú, že naše najskrytejšie túžby, sa nemôžu nikdy naplniť: naša túžba po mladosti, po zastavení starnutia, po návrate tých, ktorí sa navždy stratili z nášho života, po večnej láske, ochrane, dôležitosti či po nesmrteľnosti samotnej.
Vtedy, keď tieto neuspokojiteľné túžby prichádzajú, aby sa nás zmocnili, obraciame sa s prosbou o pomoc k rodine, priateľom, náboženstvu – niekedy k psychoterapeutom.
 
Počet strán: 360
Rozmer: 125x200
ISBN:978-80-8111-194-5