Kategórie
Pre dušuPre zdraviePre lepší životBeletriaRelax

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávať zadarmo užitočné rady a zaujímavé citáty na svoj e-mail? A tiež informácie o knižných novinkách, zľavách a extra akciách? Prihláste sa, nestojí to nič a získate veľa!

Oli Doyle: Objavte svoj vnútorný pokoj

Pre dušu > Ezoterika > Objavte svoj vnútorný pokoj
Oli Doyle: Objavte svoj vnútorný pokoj
Vypredané
Jedinečná príručka k nájdeniu vnútorného pokoja.
Kniha, ktorá predstavuje slovenským čitateľom fenomén filozofie „mindfulness“ - je stručná a jasná. A jej posolstvo osloví každého. 
 
Pokoj a šťastie sú teraz na dosah, a to oveľa bližšie než si myslíte. Stačí ak urobíte jednoduchý, ale podstatný krok k prítomnosti, nájsť veci, na ktoré sa treba sústrediť, efektivitu a jasnosť vo všetkom, čo robíte.
Mindfulness vás jednoducho a ľahko prevedie návodmi, tipmi a trikmi, ako nájsť pokoj práve teraz bez väčšej námahy. Žiadne odborné výrazy, žiadne náboženstvá, žiadne otázky new age, len prostý návod ako byť šťastný. Oli Doyle je známy tým, že mindfulness učí priamo, bez vaty. Jeho stránka www.peacethroughmindfulness.com.au ponúka praktický návod ako pomôcť čitateľom rýchlo prehĺbiť ich schopnosti. Pre všetkých, kto hľadajú jednoduchého a praktického radcu ako žiť všímavo, je táto kniha nutnosťou.  
Ľudský život je plný bolesti, zmätenosti a utrpenia, na úrovni jednotlivcov aj všeobecne, do takej miery, že sa to vníma ako takmer normálne, dokonca nevyhnutné. Ľudia ako druh sú každý rok čoraz zúfalejší, zatiaľ čo poličky s knihami o sebazdokonaľovaní typu „pomôž si sám“ sa prehýbajú pod zväzkami, sľubujúcimi riešenia, zázračný liek na všetko, ako to za dávnych čias robievali predavači hadieho oleja. 
 
Na Západe máme viac psychológov, poradcov, sociálnych pracovníkov a profesionálov na duševné zdravie ako kedykoľvek predtým, ale počet ľudí, trpiacich depresiami, úzkosťami a ďalšími duševnými poruchami stále narastá. V tejto situácii čoraz viac ľudí hľadá cesty, ako sa dostať z bolesti a utrpenia, lebo začínajú byť neznesiteľné. Lenže ako ste už možno zistili, zmeniť diétu, prácu, partnera, vzhľad alebo čokoľvek vonkajšie vám pokoj neprinesie. Na druhej strane, snahy zmeniť myslenie, zvýšiť si sebadôveru či zmeniť vzorce svojho správania vo vás i tak zanechajú pocit prázdna, túžbu po väčšej zmene, potrebu zlepšiť sa ešte viac.
 
Čo sa to vlastne deje? Čo je to s ľuďmi, že je pre nich zdanlivo také náročné dosiahnuť šťastie? Zvyšok prírody žije v súlade, rovnováhe a harmónii, prečo sme takí odlišní? Stručná odpoveď je takáto: ľudia počúvajú svoje myšlienky, veria im a riadia sa podľa toho, čo im prikazujú. Sme stratení vo svojich myšlienkach, väčšinu času pohlcujú našu pozornosť a tvoria ich desivé príbehy o tom, čo sa stane v budúcnosti, alebo pocity viny a bolesti za to, čo sa stalo v minulosti. 
Zdrojom našej bolesti je práve to, že počúvame tieto príbehy a veríme im, aj keby nám myseľ navrávala čokoľvek.
 
Počet strán: 168
Rozmer: 125x200
ISBN:978-80-8111-246-1