Kategórie
Pre dušuPre zdraviePre lepší životBeletriaRelax

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávať zadarmo užitočné rady a zaujímavé citáty na svoj e-mail? A tiež informácie o knižných novinkách, zľavách a extra akciách? Prihláste sa, nestojí to nič a získate veľa!

Daniel Weiss: Tejpovanie

Daniel Weiss: Tejpovanie
zľava 30%
(ušetríte 3,27 €)
7,63 €
s DPH
ks
Jednoducho si prelepiť boľavé miesto – funguje to? Áno, s japonským spôsobom liečby Kinesio Taping, ktorý sa využíva najmä pri zraneniach športovcov. Je však účinný aj pre ostatné problémy, pri bolestiach pohybového aparátu a svalov.
Prúžky, s ktorými sa „tejpuje“ sú vysoko elastické, priedušné a neobmedzujú pohyb. Koža je nimi pri každom pohybe jemne masírovaná, stimulujú krvný a lymfatický obeh, podporujú kĺby a upravujú svaly.
Taping pomáha pri ortopedických problémoch, uvoľňuje napätie chrbta a šije, je však účinný aj pri iných ťažkostiach, ako sú migréna či menštruačné bolesti.
 
Kniha je jednak úvodom k tapingu ako takému, ale zároveň aj návodom ako pri ňom postupovať. V poslednej kapitole sú popísané ilustrované návody ako taping správne vykonať. 
 
S tejpami a mriežkovými tejpami, ktoré sa jednoducho nalepujú, máte po ruke úplne nové možnosti prevencie a podpory hojenia. 
"Tejpy (tapes, tejpovacie pásky) veselých farieb sa tešia stále väčšej obľube aj u hráčov tenisu, bežcov a mnohých ďalších športovcov," vysvetľuje Daniel Weiss. "A tak vzrastá aj všeobecný záujem o ne. Tejto úžasnej a efektívnej metóde sa podarilo presadiť, v neposlednom rade v dôsledku úspechov vrcholového športu, aj v každodennej terapii, v prevencii a nakoniec aj v masovom športe. Okrem mnohých pozitívnych účinkov v našom tele a na ňom tejpy nemajú takmer žiadne vedľajšie účinky, sú pomerne  lacné – a medzičasom dostupné v každom zdravotníckom zariadení, na internete, ako aj v lekárňach. Preto ich úspešnému napredovaniu nič nebráni!"
 
V knihe nájdete: 
Zaujímavé informácie o vývoji, materiáloch a účinkoch kineziologických a mriežkových tejpov 
Aplikácie tejpov od hlavy až k pätám – pre ťažkosti v oblasti svalstva, šliach, väziva a kĺbov
Aplikácie tejpov od A po Z pre najčastejšie všeobecné zdravotné problémy 
Špeciálne aplikácie – napríklad pre nervy, lymfu a jazvy 
Detailné charakteristiky tejpov slovom a na približne 200 obrázkoch
Počet strán: 128
Rozmer: 165×200
ISBN:978-80-8111-266-9