Kategórie
Pre dušuPre zdraviePre lepší životBeletriaRelax

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávať zadarmo užitočné rady a zaujímavé citáty na svoj e-mail? A tiež informácie o knižných novinkách, zľavách a extra akciách? Prihláste sa, nestojí to nič a získate veľa!

Alexandra Potterová: Ten pravý, ktorého nechcem

Beletria > Romány > Ten pravý, ktorého nechcem
Alexandra Potterová: Ten pravý, ktorého nechcem
zľava 30%
(ušetríte 3,57 €)
8,33 €
s DPH
ks
 Ako zistíte, že je to TEN PRAVÝ? 
 - Lietajú vám pri pomyslení naňho motýle v bruchu?
- Je vaším snom vydať sa zaňho?
- Alebo to proste viete?
 
Keď Lucy v Benátkach spoznala Natea, bolo jej jasné, že on je TEN PRAVÝ. Očarení prvou láskou sa pobozkali pod Mostom vzdychov pri zapadajúcom slnku. A to – podľa legendy – im malo zaručiť večnú lásku. 
Ich vzťah nevydrží, a po desiatich rokoch o sebe nič nevedia. To sa zmení, keď sa Lucy presťahuje do New Yorku a legenda ich opäť spojí. Znovu. A zase. A zase. 
Ale čo ak Nate nie je TEN PRAVÝ? Ako sa zbaví? Veď navždy môže byť príšerne dlho... 
 
Vtipná magická romantická komédia o tom, že nájsť toho pravého nemusí vždy znamenať „žiť šťastne až do smrti“. 
 
Prečítajte si úryvok: 
 „Lucy?“
Na malý moment mám pocit, že odpadnem a zatiaľ čo moja myseľ padá voľným pádom, môj rozum ma presviedča, že sa mýlim. To nie je on, je to len svetelný trik. Po svete predsa chodia milióny ľudí so sivými škvrnami na dúhovke. 
Alebo?
Lenže pokiaľ ide o hlas, zmýliť som sa nemohla. Je to ten istý hlas, čo ma vtedy dávno v benátskej galérii donútil otočiť sa a zaľúbiť sa na prvý pohľad. 
„Och, uau Lucy... si to naozaj ty?“ Ten istý hlas, čo mi dal kopačky cez telefón.
„Ahoj, Nathaniel.“
Chcem pôsobiť cool, pokojne a nad vecou, ale hovorím neprirodzene a strnulo – ako učiteľka. Ale aspoň som sa zmohla na slovo, dokonca hovorím nahlas – čo je rozhodne lepšie, než onemieť od šoku. A verte mi, šokovaná, to teda naozaj som. Hm... Vlastne neviem, ako sa cítim. Akoby mi znenazdajky zmeravelo celé telo, akoby som bola kus dreva a plávala na vodnej hladine. Cítim sa rovnako, ako keď mi brali mandle a anestéziológ mi kázal, aby som počítala od desať nadol.
„Si to ty! Chvíľu som si myslel, že mám fatamorgány.“ Na jeho tvári sa zjaví úsmev a pokrčí mu vejáriky vrások okolo očí. 
Tak to je novinka. Keď som ho spoznala, nemal vrásky. A jeho vlasy... sú oveľa kratšie a na spánkoch mu začínajú rednúť. 
„Hovoril som si, že je to blbosť, že to nemôžeš byť ty, ... že to predsa nie je možné...“
Počujem ho rozprávať, vidím ako gestikuluje, ale akoby nás delila nejaká neviditeľná bariéra, akýsi nepreniknuteľný pancier, a ja stojím a pozerám na postavu v sivom obleku predo mnou bez emócií, nezaujato. 
Vyzerá inak. Je starší. Semišová bunda zo sekáča je preč, aj strapatá blond hriva. Mäkké a plné detské rysy nahradili vystupujúce lícne kosti ostré ako žiletka a oveľa hranatejšia brada. Ale stále je to Nathaniel. Stále je to Nate. 
Poskočí mi srdce, keď sa mi tá myšlienka usadí v mozgu. Usilujem sa ten náhly pocit šťastia zadusiť. Nie. Daj si pohov, poviem si prísne. Hlavne si nezačni niečo namýšľať. 
„Prepáč, ani ťa nepustím k slovu, že?“ zasmeje sa Nate, položí poštu a prstami sa začne prehrabávať vo vlasoch. „Tak povedz, ako sa máš? A čo tu vlastne robíš?“
Náhle si uvedomím, že je aj napriek drahému značkovému obleku a imidžu úspešného muža nervózny. Nuž aj preňho to musí byť šok – prísť z práce domov a zbadať ma po desiatich rokoch vo svojej predsieni. Ako ducha z minulosti.
 
Počet strán: 416
Rozmer: 135×210
ISBN:978-80-8111-249-2