Kategórie
Pre dušuPre zdraviePre lepší životBeletriaRelax

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávať zadarmo užitočné rady a zaujímavé citáty na svoj e-mail? A tiež informácie o knižných novinkách, zľavách a extra akciách? Prihláste sa, nestojí to nič a získate veľa!

Iveta Papcunová: Skvelé recepty pre telo aj dušu

Pre zdravie > Varenie > Skvelé recepty pre telo aj dušu
Iveta Papcunová: Skvelé recepty pre telo aj dušu
Vypredané
Jedna z dôležitých oblastí nášho života je strava. Pravdivý je výrok "Sme to, čo jeme". Dnešné vedecké výskumy potvrdzujú súvislosť medzi tým, čo jeme a ako sa cítime. Z toho vyplýva potreba nielen materiálnej, ale aj citovej, emocionálnej a duchovnej potravy.
 
Kuchárska kniha Skvelé recepty pre telo aj dušu ponúka inšpiráciu práve tohto druhu. Jedlá  sú jednoduché na prípravu i suroviny, bez použitia modifikovaných. Použitím alternatívnych obilnín je väčšina z nich prirodzene bezlepková. Spolu s nápojmi sú pripravené podľa piatich elementov.
Dopĺňajú ich zaujímavé citáty, vzorový jedálny lístok podľa ročných období, desatoro telesného, duševného a duchovného zdravia.
Hodnotu knihy zvyšuje osobitná kapitola na tému diéta s názvom Najlepšia diéta je sebaláska.
 
Kniha je doplnkovým materiálom k pripravovanému kurzu s rovnakým názvom.
Pre všetky recepty je spoločná vlastnosť - čas na ich prípravu trvá 7, 17, 27, 117 atď minút. Ak sa to náhodou podarí skôr, zostávajúci čas sa môže využiť napríklad na .... (to už nájdete v knihe).
 
 
Kúzlenie s jedlom je ako láska. Buď k nemu pristupujeme s eufóriou, alebo vôbec.
Autor neznámy
 
Odkedy napĺňam svoje pozemské poslanie v tomto čase a priestore počúvam vetu: „Láska ide cez žalúdok.“ Od chvíle, keď som ju počula prvýkrát, premýšľam nad tým, o čom tá veta hovorí: aká láska, čo to vôbec láska je, kadiaľ vchádza do toho žalúdka, kam odtiaľ putuje a akou cestou? Obzerám si ľudí aj seba od hlavy po päty, hľadám  dvierka do tej zázračnej skrinky, meniacej potravu na energiu, vďaka ktorej fungujem, až som konečne na to prišla. Tak pekne poporiadku:
začneme od tej lásky. 
 
Láska je věc pozoruhodná a záhadná. Přepadne nás jakoby z ničeho a vymyká se našemu chápání. Každý po ní touží, neboť je elixírem života a teprve ona dává životu hodnotu, a přesto se jí mnozí snaží vyhnout, neboť nás činí slabými a bezbrannými – někdy se raději navzájem pozabíjíme, než bychom se poddali této slabosti. V hloubi své duše milujeme. Lidé jsou milující bytosti. 
Wilfréd Nelles
 
Počet strán: 160
Rozmer: 120x195
ISBN:978-80-8111-213-3