Kategórie
Pre dušuPre zdraviePre lepší životBeletriaRelax

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávať zadarmo užitočné rady a zaujímavé citáty na svoj e-mail? A tiež informácie o knižných novinkách, zľavách a extra akciách? Prihláste sa, nestojí to nič a získate veľa!

Mária Dvončová: Praktický sprievodca pre rodičov

Pre lepší život > Rodičovstvo > Praktický sprievodca pre rodičov
Mária Dvončová: Praktický sprievodca pre rodičov
zľava 30%
(ušetríte 2,97 €)
6,93 €
s DPH
ks
Príchod dieťaťa na svet je radostná udalosť, ale v dnešnej dobe so sebou rodičovstvo prináša aj mnoho povinností – či už voči štátu, zamestnávateľovi, dieťaťu a rodičov k sebe navzájom.
 
Kniha Praktický sprievodca pre rodičov je užitočnou publikáciou, ktorá vám pomôže zorientovať sa v zložitej spleti zákonov, nariadení a povinností a čo je príjemnejšie – aj možností, ako si finančne prilepšiť.
Autorka je právnička a matka, sama si uvedomila, aké je niekedy namáhavé vyznať sa vo všetkých paragrafoch, ktoré súvisia so situáciami počas tehotenstva, v čase okolo pôrodu a v prvých rokoch výchovy dieťaťa.
V tejto knižke ich však pre vás zozbierala a podala zrozumiteľným, ľudským jazykom. Zároveň myslela aj na zložitejšie životné situácie, ku ktorým vždy pripája konštruktívne riešenie. Kniha obsahuje aj príklady rôznych dokumentov, s ktorými sa rodičia počas „vybavovačiek“ môžu stretnúť.
 
Systematicky spracovaná publikácia vám nielen pomôže, ale mnohokrát aj uľahčí námahu.
 
Praktický sprievoca pre rodičov teraz radí aj na Facebooku!
Kniha je rozdelená do 7 kapitol.
 
V kapitolách 1 – 5 sú popísané jednotlivé kroky, postupy, situácie, ktoré čakajú budúcich rodičov, hlavne samozrejme mamičky. Autorka sa snažila o ich zoradenie  v časovom poradí, pričom uvádza aj približný čas alebo konečný termín, kedy danú záležitosť odporúča riešiť.
 
Kapitoly 6 a 7 obsahujú už ťažšie a náročnejšie životné situácie, s ktorými sa však v poslednej dobe rodičia stretávajú čoraz častejšie (výživné, vyhľadávanie právnika, súdne pojednávania).
 
V každej kapitole nájdete zoznam tipov, odporúčaní a príkladov.
 
Na konci publikácie neprehliadnite vzory rôznych oznámení a podaní, ktoré Vám ušetria čas a nervy s hľadaním na internete.
 
Táto príručka pre rodiča má za cieľ rodičom a nastávajúcim rodičom priblížiť problematiku narodenia dieťaťa a následnej starostlivosti o dieťa z  formálneho hľadiska – „úradničenia“ a vybavovania. Určite si ale nekladie za cieľ popísať všetky životné situácie, problémy a možnosti, pretože to by sa táto knižka nezmestila do kabelky, ale bol by potrebný kufor.
Počet strán: 228
Rozmer: 125x200
ISBN:978-80-8111-317-8