Kategórie
Pre dušuPre zdraviePre lepší životBeletriaRelax

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávať zadarmo užitočné rady a zaujímavé citáty na svoj e-mail? A tiež informácie o knižných novinkách, zľavách a extra akciách? Prihláste sa, nestojí to nič a získate veľa!

Elizabeth Gilbertová: Veľké kúzlo

Pre lepší život > Motivácia > Veľké kúzlo
Elizabeth Gilbertová: Veľké kúzlo
zľava 50%
(ušetríte 5,45 €)
5,45 €
s DPH
ks
Autorka svetového bestselleru Jedz, modli sa a miluj prináša všetkým čitateľom návod na vysnený život plný kreativity a naplnenia, ktorý už obsadil prvé miesto v rebríčku bestsellerov New York Times. 
 
Gilbertová sa rozhodla napísať knihu o vzťahu k umeniu a o túžbe žiť tvorivý život. S čitateľmi sa delí o svoj jedinečný pohľad na inšpiráciu. Empaticky a nadšene ponúka odhalenia tajomstva kreativity. Chce, aby ľudia kŕmili svoju zvedavosť a nasledovali jej stopy. Ukazuje nám, ako tvoriť s láskou, nevzdávať sa a čeliť svojim najväčším strachom. Zaoberá sa otázkami postojov, cieľov a zvykov, ktoré by sme si mali osvojiť, aby sme mohli žiť tvorivo. Na rozhraní duchovna a radostného pragmatizmu nás Elizabeth Gilbert vyzýva, aby sme vo svojich vnútrach našli naše skryté poklady. 
 
 
Nebojte sa kreativity 
Úspešná spisovateľka Elizabeth Gilbert dvakrát prednášala na konferencii TED o kreativite a obe jej prednášky vzbudili veľký záujem. So zápalom hovorila o potrebe zmeniť náš vzťah ku kreativite, pretože je dlho poznačený utrpením a trápením sa. Spisovateľka svojím originálnym štýlom navrhuje iný, radostný a šťastný pohľad na kreatívny proces. 
 
Práve jej prednášky pre TED stáli pri zrode knihy, ktorú držíte v rukách. Veľké kúzlo prináša autorkine úvahy o kreativite, nabáda čitateľov k žitiu naplneného života a ponúka nový spôsob umeleckej činnosti – pragmatický a kúzelný zároveň. 
Kniha Veľké kúzlo spochybňuje všetky zažité predstavy o utrpení umelcov pri tvorbe a povzbudzuje všetkých ľudí, aby naplnili svoje kreatívne sny s radosťou a bez obáv. 
 
Ukážka:
Po celé tie roky, keď som cez deň pracovala a zároveň po večeroch písala, nemala som ani prísľub, že sa mi to vyplatí. 
Vždy som vedela, že je šanca, že nedostanem to, po čom túžim – že sa zo mňa nikdy nestane vydávaná autorka. Nie každý dosiahne úspech v umení. Väčšina ľudí ho nedosiahne. A hoci som vždy verila v magickú silu vlastných myšlienok, nebola som naivná; vedela som, že dúfanie mi sny nesplní. A takisto by to nemusel zaručiť ani talent. Ani zanietenie. Dokonca ani úžasné kontakty s profesionálnymi ľuďmi – ktoré som aj tak nemala – mi to nezaručia. 
Kreatívny život je čudnejší než akékoľvek iné sny. Zvyčajné pravidlá naň neplatia. V normálnom živote, ak ste dobrý a snažíte sa, uspejete. Vo svete kreativity to tak byť nemusí. Alebo možno uspejete vďaka nejakej náhode a potom už nikdy. Možno vás stretne úspech na zlatom podnose, možno je pod vami ako lietajúci koberec. Možno vás chvíľu budú zbožňovať a potom vyjdete z módy. Na druhej strane, hlúpejší ľudia vás môžu neustále kritizovať.
 
Počet strán: 192
Rozmer: 145x227
ISBN:978-80-8111-321-5