Kategórie
Pre dušuPre zdraviePre lepší životBeletriaRelax

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávať zadarmo užitočné rady a zaujímavé citáty na svoj e-mail? A tiež informácie o knižných novinkách, zľavách a extra akciách? Prihláste sa, nestojí to nič a získate veľa!

Pamela Druckermanová: A dosť!

Pamela Druckermanová: A dosť!
zľava 40%
(ušetríte 4,76 €)
7,14 €
s DPH
ks
Napísali o knihe A dosť!
 
„Fascinujúce ... strhujúce ... veľmi vtipné... Druckermanovej kniha je zúfalo potrebná pri výchove detí.“ Sunday Times

„Druckermanová pristupuje k téme s veľkým záujmom, so zvedavosťou novinára, podpichuje čitateľa a všetko opisuje do detailov s humorom veľkého rozprávača.“ Minneapolis Star Tribune

 „Strhujúci pohľad na pokojnejší, racionálny spôsob výchovy detí.“ Publishers Weekly

„Tento výchovný štýl môže vytvoriť spokojnejších rodičov a deti.“ Houston Chronicle 

„Ak je polovica z toho, čo sa hovorí o francúzskych rodičoch, pravda, túto knihu by mali vydávať  na lekársky predpis.“ Spectator
Francúzske deti nevystrájajú pri jedle.
Odhaľte tajomstvo výchovy detí z Paríža!

Keď sa americkej novinárke Pamele Druckerman narodilo dieťa v Paríži, nemala ambície stať sa „francúzskym rodičom“.  Francúzske rodičovstvo nie je známou vecou ako napríklad francúzska móda a francúzske syry.  Dokonca aj francúzski rodičia sami trvajú na tom, že nerobia nič zvláštneho.

Napriek tomu francúzske deti prespia celú noc vo veku dva alebo tri mesiace, deťom jej priateľov to trvalo rok alebo aj viac.  Francúzske deti jedávajú zdravé jedlá, na rozdiel od iných detí, ktoré zjedia len hranolčeky s kečupom a vyprážaný syr.  A zatiaľ čo jej americkí priatelia trávia návštevy riešením hádok medzi svojimi deťmi, jej francúzski priatelia popíjajú kávu, kým sa deti pokojne hrajú.

Vo Francúzsku je materstvo samé o sebe úplne iným zážitkom. Vo Francúzsku neplatí, že matky malých detí nemajú vlastný život. Francúzske matky nie sú otrokyňami svojich detí, majú aj priestor pre seba a napriek tomu sú vynikajúcimi rodičmi.  Majú jednoduchý, pokojný vzťah so svojimi deťmi, ktoré im Druckermanová môže len závidieť.

Francúzske deti sú rovnako búrlivé, zvedavé a kreatívne ako Američania.  Ale sú oveľa lepšie vychované a správajú sa slušne. Rodičia ich do ničoho nasilu nenútia a dovolia im objavovať svet svojím vlastným tempom.


Počet strán: 284 strán
Rozmer: 145x210 cm
ISBN:
lienka
18.12.2012 | 23:01:37
Som touto knihou nadšená! Vysvetľuje zásady výchovy detí vtipným a zároveň pútavým spôsobom. Už som ju kúpila ako darček aj pre moje kamošky -maminky :-)
Rastislava
16.11.2012 | 15:50:19
Kniha je velmi dobre a vtipne pisana, bohuzial si myslim, ze nema s realitou a obzvlast s detmi z Francuzska nic spolocne. Zijem vo Francuzsku uz par rokov a drzejsie, nevychovanejsie, nevzdelanejsie a egocentrickejsie deti ako su vo Francuzsku som este nevidela. Takze ako citanie odporucam, no nemyslim, ze kniha je zalozena na pozorovani nejakeho konretneho vzoru vychovy.