Kategórie
Pre dušuPre zdraviePre lepší životBeletriaRelax

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávať zadarmo užitočné rady a zaujímavé citáty na svoj e-mail? A tiež informácie o knižných novinkách, zľavách a extra akciách? Prihláste sa, nestojí to nič a získate veľa!

Stále pre vás hľadáme nové knihy...už čoskoro vyjdú:

EDIČNÝ PLÁN (január - jún) 2018

 

Product Details

Mark Hyman, MD: Schudni vďaka tukom

Tuky ako kľúč k ideálnej telesnej hmotnosti a úplnému zdraviu

Všetci sme veľakrát počuli, že vďaka tuku priberáme, že prispieva k srdcovým chorobám a že vlastne nášmu zdraviu veľmi neprospieva. Nové výskumy a poznatky však teraz strašiaka menom tuk berú na milosť a odkrývajú, aký pozitívny vplyv na naše zdravie a figúru má strava, ktorá obsahuje vajíčka, orechy, oleje, avokádo a ďalšie potraviny s vysokým obsahom tuku. Autor svetových bestsellerov Dr. Mark Hyman vo svojej novej knihe predstavuje nový ozdravný a zároveň chudnúci program, v ktorom nám vysvetľuje, ako konzumáciou tukov môžeme schudnúť a dosiahnuť optimálne zdravie.
Kniha obsahuje praktické rady, stravovacie plány, recepty, nákupné zoznamy, ale rovnako tak aj jednoduché rady, ako nám zdravé tuky môžu krok za krokom pomôcť znížiť a udržať si optimálnu váhu, predchádzať chorobám a cítiť sa skvele. Vo vydavateľstve NOXI vyšla od Marka Hymana kniha 10-dňový DETOX.
 
 
 
 

SADHGURU: Vnútorné inžinierstvo

Indický jogín a mystik s veľmi moderným a mladistvým pohľadom na svet a veľkým zmyslom pre humor popisuje svoju vlastnú cestu k osvieteniu a vysvetľuje ako môžeme odomknúť obrovský potenciál svojich skrytých možností. 
Ak budú ľudia robiť príliš veľa tzv. externého inžinierstva, zničia si planétu. Je čas, aby sa ľudia obrátili do seba, aby začali robiť vnútorné inžinierstvo …
Veľmi osobitým, jasným a vecným spôsobom ukazuje západnému čitatelovi, ako poznať, ovládať a využiť vnútornú silu ducha v bežnom, každodennom živote bez ohľadu na to, či žijeme v rušnom veľkomeste alebo na vidieku.
Kniha je súhrn tisícky rokov starých indických učení podaných zrozumiteľne a vptipne človeku 21.storočia.
Dielo bolo označené za jednu z 10 najlepších duchovních kníh roku 2016.
 
 


 
  Adela Jasenovcová: Denník aktívnej matky
 S dvoma deťmi, psom a mužom, čo je stále preč, sa dá žiť. Ale ako?
Stúpili ste už v noci na takú tú malú, ale sakra ostrú lego kocku, keď ste sa uprostred noci ponáhľali k dieťaťu, ktoré kričalo, že musí na záchod, aj keď ste správne tušili, že už sa asi netreba ponáhľať, lebo TO už bolo v gatiach?
Ak áno, pri čítaní tejto knižky sa teda asi až tak nebudete smiať.
Máte radi motivačné citáty, retušované fotky a success stories? Kúpte si teda inú knihu. Ale potom sa nedozviete, či matka Adela ten maratón zabehne, aj keď pri deťoch a
psovi nestíha trénovať. Zbaví sa nadváhy, kvôli ktorej sa neohne na milovanej joge? Nebudete vôbec vedieť, čo všetko ešte nestihne, rozbije, pripečie. Najmä ak jej muž vôbec nepomáha a furt je niekde na bicykli. Úplne vám ujde, čo rozhrýzol zlomyseľný dobrák pes.
Poviedky a príbehy, krátke, aj dlhé, z ktorých čitateľovi môže byť do smiechu alebo do plaču sa mohli, ale aj nemuseli stať. Adela Jasenovcová, ktorá normálne píše najmä do babských časopisov a webov, po rokoch nestíhania konečne stihla. Vraví, že táto kniha najlepšie chutí s dobrou kávou a poriadnym kusom domáceho koláča.
 
 
 

Lucia Cottini; Giacomo Vivanti: AUTIZMUS

Sada materiálov pre učiteľov, vychovávateľov, psychológov  a všetkých, ktorí pracujú sa autistickými deťmi.
Zostavovatelia tejto publikácie sa inšpirovali spoločným cieľom: priniesť v jedinej publikácii ucelenú víziu vedeckého prístupu k problémom spojeným s autizmom a jej využitie vo vzdelávacích a psychologických programoch podporených vedecky podloženými modelmi a stratégiami prístupu. Cieľom bolo poskytnúť celý rad nápadov zohľadňujúcich rozmanitosť a rôznorodosť, ktorými sa autizmus prejavuje. To všetko autori dosiahli vďaka prístupu, ktorý zdôrazňuje potrebu vedomostí pre schopnosť zasiahnuť a pochopiť potreby vzdelávania osôb s autizmom a podmienky pre plánovanie plnohodnotnej intervencie so zreteľom na inkluzívne vzdelávanie.

 
 
 
 
 

Tosha Silver: Otvor sa univerzu

Aj duchovne zameraní ľudia majú často problém plne dôverovať Božej múdrosti a nechať sa ňou viesť.
Tosha Silver, uznávaná astrologička s mnohoročnou praxou predkladá zbierku duchovných lekcií, príbehov a myšlienok o božských intervenciách v našom živote.
Táto nádherne napísaná a zábavná kniha nás učí, ako žiť zmysluplne a v súlade so silou lásky.
Či si to uvedomujeme alebo nie, všetci v živote dennodenne zažívame dotyk Božskej lásky.

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

David Frej: Ajurvéda

Kniha prináša zrozumiteľne a jednoducho popísané základy ajurvédskej medicíny. Autor sa zameral v prvom rade na fyzickú úroveň, na ktorej ajurvéda začína. Bez rovnováhy v tele nie je možné dosiahnuť harmóniu na duševnej a duchovnej úrovni. Rovnako intenzívne sa venuje emóciam a mysli, ktoré nemožno oddeliť a tvoria s telom jeden celok.
 
 
 
 
 
 
TEA
Tea je séria detských kníh určená pre čitateľa od piatich rokov. Roztomilá a zanovitá Tea sa pozerá na svet okolo seba zvedavými očami a snaží sa odpovedať na malé a veľké otázky, ktoré pred ňu život stavia.
 

Koľko váži lož?

Tea povedala svoju prvú lož a mamička s oteckom jej uverili. Myslela si, že to bude oveľa ťažšie!
Lenže teraz sa jej zdá, že tá malá a hlúpa lož je každým dňom ťažšia a ťažšia.

 
 
 
 
 
 
 
 

A čo keď to nedokážem?

Mamička prihlási Teu na plávanie, aby sa naučila plávať bez rukávov.
Lenže Tea sa hanbí, pretože jej kamaráti už plávať vedia.
A čo keď sa to ona nikdy nenaučí?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Josef Jonáš: Krížovka života
Prvá a dnes už legendárna kniha známeho autora približuje tajomstvo zdravia a choroby na základe čínskeho pentagramu. Obsahuje množstvo názorných ilustrácií.

MUDr. Josef Jonáš je jedným z najpopulárnejších autorov a zároveň vyhľadávaným praktikom celostnej medicíny.
 
 
 

Dr. Álvaro Bilbao: Detský mozog vysvetlený rodičom

Počas prvých rokov života má detský mozog taký potenciál, ktorý už nikdy mať nebude. Neuropsychológ Álvaro Bilbao, ktorý je sám trojnásobným otcom, približuje rodičom vnútorný svet ich detí, aby ich mohli vychovávať cez pochopenie ich skutočných potrieb.
Kniha je hodnotným a praktickým návodom, ktorý vyvracia povery a jasne predkladá znalosti, ktoré nám ponúkajú neurovedy, aby všetci rodičia mohli pomôcť svojim deťom rozvinúť ich rozumový potenciál a dosiahnuť maximálnu emočnú rovnováhu.
Hlboká, fascinujúca a srdečná kniha, ktorá vás dojme a pomôže vám pochopiť, čo vaše deti skutočne potrebujú.
 
 
 

Stefanie Rietzler; Fabian Grolimund: Úspešné učenie s ADHD

Pre deti s ADHD a ich rodičov je škola často veľmi zaťažujúca. Deti sa väčšinou vyhýbajú neobľúbeným domácim úlohám, vedú s rodičmi nekonečné diskusie o tom, aký zmysel majú určité cvičenia, sú zasnené a rýchlo zareagujú podráždene, keď sa im niečo nepodarí alebo nedokážu vyriešiť nejakú úlohu.
Tento knižný poradca ponúka rodičom konkrétne a praktické pomôcky.
 
Ukazuje im, ako môžu:
 
- zvýšiť sústredenosť a pozornosť svojich detí,
- urobiť učenie viac motivujúcim,
- minimalizovať podráždenosť, hádky a slzy počas domácich úloh,
- zvládnuť chaos a zábudlivosť,
- dopomôcť dieťaťu k väčšiemu úspechu vďaka šikovným učebným metódam,
- posilniť silné stránky dieťaťa,
- podporiť dieťa pri neúspechu a chrániť jeho sebaúctu a
- nadviazať dobrú spoluprácu so školou.
 
Tieto stratégie boli vytvorené na základe spolupráce so stovkami rodín a v praxi sa veľmi osvedčili.
Nechajte sa prekvapiť tým, aký veľký účinok dokážu mať často malé a nepatrné zmeny!