Kategórie
Pre dušuPre zdraviePre lepší životBeletriaRelax

Rady a novinky na e-mail.

Chcete dostávať zadarmo užitočné rady a zaujímavé citáty na svoj e-mail? A tiež informácie o knižných novinkách, zľavách a extra akciách? Prihláste sa, nestojí to nič a získate veľa!

Stále pre vás hľadáme nové knihy...už čoskoro vyjdú:

EDIČNÝ PLÁN (január - jún) 2018
 

Product Details

Mark Hyman, MD: Schudni jedením

Prečo je tuk, v našej strave, kľúčom k trvalému úbytku hmotnosti a trvalému zdraviu...

Všetci sme veľakrát počuli, že vďaka tuku priberáme, že prispieva k srdcovým chorobám a že vlastne nášmu zdraviu veľmi neprospieva. Nové výskumy a poznatky však teraz strašiaka menom tuk berú na milosť a odkrývajú, aký pozitívny vplyv na naše zdravie a figúru má strava, ktorá obsahuje vajíčka, orechy, oleje, avokádo a ďalšie potraviny s vysokým obsahom tuku. Autor svetových bestsellerov Dr. Mark Hyman vo svojej novej knihe predstavuje nový ozdravný a zároveň chudnúci program, v ktorom nám vysvetľuje, ako konzumáciou tukov môžeme schudnúť a dosiahnuť optimálne zdravie.
Kniha obsahuje praktické rady, stravovacie plány, recepty, nákupné zoznamy, ale rovnako tak aj jednoduché rady, ako nám zdravé tuky môžu krok za krokom pomôcť znížiť a udržať si optimálnu váhu, predchádzať chorobám a cítiť sa skvele. Vo vydavateľstve NOXI vyšla od Marka Hymana kniha 10-dňový DETOX.

  Adela Jasenovcová: Denník aktívnej matky
 S dvoma deťmi, psom a mužom, čo je stále preč, sa dá žiť. Ale ako?
Stúpili ste už v noci na tú takú malú, ale sakra ostrú lego kocku, keď ste sa uprostred noci ponáhľali k dieťaťu, ktoré kričí, že musí na záchod, aj keď správne tušíte, že už sa asi netreba ponáhľať, lebo TO už je v gatiach? Ak áno, pri čítaní tejto knižky sa teda asi až tak nebudete smiať. Máte radi tie motivačné citáty, retušované fotky a success stories? Kúpte si teda inú knihu. Ale potom sa nedozviete, či matka Adela ten maratón zabehne,
aj keď pri deťoch a psovi nestíha trénovať. Zbaví sa miernej nadváhy, kvôli ktorej sa neohne na milovanej joge? Nebudete vôbec vedieť, čo všetko ešte nestihne, rozbije, pripečie. Najmä ak jej muž vôbec nepomáha a furt je niekde na bicykli. Úplne vám ujde, čo rozhrýzol zlomyseľný dobrák pes.
Poviedky a príbehy, krátke, aj dlhé, z ktorých čitateľovi môže byť do smiechu alebo do plaču sa mohli, ale aj nemuseli stať. Adela Jasenovcová, ktorá normálne píše najmä do babských časopisov a webov, po rokoch nestíhania konečne stihla. Vraví, že táto kniha najlepšie chutí s dobrou kávou a poriadnym kusom domáceho koláča.

 
 
 
 

Tosha Silver: Otvor sa univerzu

Aj duchovne zameraní ľudia majú často problém plne dôverovať Božej múdrosti a nechať sa ňou viesť.
Tosha Silver, uznávaná astrologička s mnohoročnou praxou predkladá zbierku duchovných lekcií, príbehov a myšlienok o božských intervenciách v našom živote.
Táto nádherne napísaná a zábavná kniha nás učí, ako žiť zmysluplne a v súlade so silou lásky.
Či si to uvedomujeme alebo nie, všetci v živote dennodenne zažívame dotyk Božskej lásky.

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TEA
Tea je séria detských kníh určená pre čitateľa od piatich rokov. Roztomilá a zanovitá Tea sa pozerá na svet okolo seba zvedavými očami a snaží sa odpovedať na malé a veľké otázky, ktoré pred ňu život stavia.
 

Koľko váži lož?

Tea povedala svoju prvú lož a mamička s oteckom jej uverili. Myslela si, že to bude oveľa ťažšie!
Lenže teraz sa jej zdá, že tá malá a hlúpa lož je každým dňom ťažšia a ťažšia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

A čo keď to nedokážem?

Mamička prihlási Teu na plávanie, aby sa naučila plávať bez rukávov.
Lenže Tea sa hanbí, pretože jej kamaráti už plávať vedia.
A čo keď sa to ona nikdy nenaučí?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Josef Jonáš: Krížovka života
Prvá a dnes už legendárna kniha známeho autora približuje tajomstvo zdravia a choroby na základe čínskeho pentagramu. Obsahuje množstvo názorných ilustrácií.

MUDr. Josef Jonáš je jedným z najpopulárnejších autorov a zároveň vyhľadávaným praktikom celostnej medicíny.
 
 
 

Dr. Álvaro Bilbao: Detský mozog vysvetlený rodičom

Počas prvých rokov života má detský mozog taký potenciál, ktorý už nikdy mať nebude. Neuropsychológ Álvaro Bilbao, ktorý je sám trojnásobným otcom, približuje rodičom vnútorný svet ich detí, aby ich mohli vychovávať cez pochopenie ich skutočných potrieb.
Kniha je hodnotným a praktickým návodom, ktorý vyvracia povery a jasne predkladá znalosti, ktoré nám ponúkajú neurovedy, aby všetci rodičia mohli pomôcť svojim deťom rozvinúť ich rozumový potenciál a dosiahnuť maximálnu emočnú rovnováhu.
Hlboká, fascinujúca a srdečná kniha, ktorá vás dojme a pomôže vám pochopiť, čo vaše deti skutočne potrebujú.
 
 
 

Stefanie Rietzler; Fabian Grolimund: Úspešné učenie s ADHD

Pre deti s ADHD a ich rodičov je škola často veľmi zaťažujúca. Deti sa väčšinou vyhýbajú neobľúbeným domácim úlohám, vedú s rodičmi nekonečné diskusie o tom, aký zmysel majú určité cvičenia, sú zasnené a rýchlo zareagujú podráždene, keď sa im niečo nepodarí alebo nedokážu vyriešiť nejakú úlohu.
Tento knižný poradca ponúka rodičom konkrétne a praktické pomôcky.
 
Ukazuje im, ako môžu:
 
- zvýšiť sústredenosť a pozornosť svojich detí,
- urobiť učenie viac motivujúcim,
- minimalizovať podráždenosť, hádky a slzy počas domácich úloh,
- zvládnuť chaos a zábudlivosť,
- dopomôcť dieťaťu k väčšiemu úspechu vďaka šikovným učebným metódam,
- posilniť silné stránky dieťaťa,
- podporiť dieťa pri neúspechu a chrániť jeho sebaúctu a
- nadviazať dobrú spoluprácu so školou.
 
Tieto stratégie boli vytvorené na základe spolupráce so stovkami rodín a v praxi sa veľmi osvedčili.
Nechajte sa prekvapiť tým, aký veľký účinok dokážu mať často malé a nepatrné zmeny!