www.noxi.sk


A dosť! (paperback)

Pamela Druckermanová

Katalógové číslo: ISBN:978-80-8111-426-7 Kategórie:

Túžite vychovať vyrovnané, sebestačné a spokojné dieťa? Inšpirujte sa francúzskym spôsobom výchovy detí, ktorý vo svojej vtipnej a výstižnej knihe A dosť! Francúzske deti nevystrájajú pri jedle napísala americká žurnalistka Pamela Druckermanová. Pri jej čítaní zistíte, že nie je nie ako nie a že aj rodič dieťaťa má právo na svoj vlastný život.

Keď sa americkej novinárke Pamele Druckerman narodilo dieťa v Paríži, nemala ambície stať sa „francúzskym rodičom“.  Francúzske rodičovstvo nie je známou vecou ako napríklad francúzska móda a francúzske syry.  Dokonca aj francúzski rodičia sami trvajú na tom, že nerobia nič zvláštneho.

Napriek tomu francúzske deti prespia celú noc vo veku dva alebo tri mesiace, deťom jej priateľov to trvalo rok alebo aj viac.  Francúzske deti jedávajú zdravé jedlá, na rozdiel od iných detí, ktoré zjedia len hranolčeky s kečupom a vyprážaný syr.  A zatiaľ čo jej americkí priatelia trávia návštevy riešením hádok medzi svojimi deťmi, jej francúzski priatelia popíjajú kávu, kým sa deti pokojne hrajú.

Vo Francúzsku je materstvo samé o sebe úplne iným zážitkom. Vo Francúzsku neplatí, že matky malých detí nemajú vlastný život. Francúzske matky nie sú otrokyňami svojich detí, majú aj priestor pre seba a napriek tomu sú vynikajúcimi rodičmi.  Majú jednoduchý, pokojný vzťah so svojimi deťmi, ktoré im Druckermanová môže len závidieť.

Francúzske deti sú rovnako búrlivé, zvedavé a kreatívne ako Američania.  Ale sú oveľa lepšie vychované a správajú sa slušne. Rodičia ich do ničoho nasilu nenútia a dovolia im objavovať svet svojím vlastným tempom.

„Fascinujúce … strhujúce … veľmi vtipné… Druckermanovej kniha je zúfalo potrebná pri výchove detí.“ Sunday Times

„Strhujúci pohľad na pokojnejší, racionálny spôsob výchovy detí.“ Publishers Weekly
„Tento výchovný štýl môže vytvoriť spokojnejších rodičov a deti.“ Houston Chronicle
„Ak je polovica z toho, čo sa hovorí o francúzskych rodičoch, pravda, túto knihu by mali vydávať  na lekársky predpis.“ Spectator

Pamela Druckermanová vyštudovala zahraničné vzťahy na Kolumbijskej univerzite a pôsobila ako  zahraničná korešpondentka Wall Street Journal. Pôsobí ako žurnalistka, prispieva  do  New York Times, Washington Post a americkej edície Marie Claire. Jej knižná prvotina Lust in Translation bola preložená do ôsmich jazykov. Žije v Paríži  s manželom – britským športovým komentátorom a ich troma deťmi.

 

ISBN 978-80-8111-426-7

Rozmer: 125×200

Počet strán: 284