www.noxi.sk


Asha Dornfest

Katalógové číslo: ISBN:978-80-8111-192-1 Kategórie:

Nachádzame sa v dobe, keď je vychovávanie detí založené na princípe viac: viac odborných rád, viac rýchlosti, viac strachu zo zodpovednosti a viac strachu o bezpečnosť, a oveľa viac rozhodnutí, ktoré treba spraviť ohľadom výchovy, výživy, ale aj zábavy. Výsledok? Vyťažení, zmätení rodičia a deti zahltené detailným programom a neustálou výchovou. Christine Koh a Asha Dornfest ponúkajú nový spôsob rodičovstva, ktorý vás oslobodí od celého tohto „humbuku“ pri výchove. Spoznajte minimalistické rodičovstvo. Autorky ukážu ako si v rodine stanoviť jedinečné hodnoty a priority, a ako zistíte, ktoré činnosti, veci, informácie, ale aj ľudia si zaslúžia miesto vo vašich životoch.

Kniha už v úvode poukáže na význam minimalistického prístupu pri výchove, ktorý vychádza z vlastných skúseností autoriek. A tak vedú rodičov k minimalizmu pomocou praktických tipov ako lepšie plánovať, upratovať domácnosť, zjednodušiť si varenie, ale aj ako odpočívať.  S pomocou osobných rodičovských skúseností v knihe nájdete jedinečný plán ako žiť život jednoduchšie!

Menej je viac je pevný duševný postoj ako aj súbor odporúčaní pre zjednodušenie a zefektívnenie vášho rodinného života. Ukážeme vám, ako posunúť svoju perspektívu rovnako ako aj prax, aby ste minimalizovali svoj život spôsobom, ktorý pretrvá.

Zameriame sa na začiatok až stredné roky rodičovstva (od novorodenca po vek dvanásť rokov), pretože presne tieto roky vás dokážu najviac obmedziť vo vašom čase a priestore. Tiež uvidíte, že minimalistický prístup je cestou smerom k silným, zdravým rokom dospievania. Rodinná výchova sa prestáva zameriavať na priamu starostlivosť a vzdelávanie a viac sa orientuje na ich podporu nezávislosti, v čase, keď sa z detí stávajú tínedžermi. Vlastná nezávislosť ich vedie, podnecuje ich objavovanie a pripravuje ich na štart do dospelosti. Začínajú robiť svoje vlastné rozhodnutia na ceste k samostatnosti, a dúfajme, že s dobre osvojenou dávkou vášho minimalistického modelovania. Rozvinuli sme preto v tretej kapitole tému, ktorej náplňou sú základné predpoklady pre minimalistický prístup. Vysvetlili sme v nej šesť jednoduchých a zároveň kľúčových predpokladov, ktoré sú podstatné pre rodinnú výchovu.

 

ISBN 978-80-8111-192-1

Rozmer: 125×200

Počet strán: 352