www.noxi.sk


Praktický sprievodca pre rodičov

Mária Dvončová

Katalógové číslo: ISBN:978-80-8111-317-8 Kategórie:

Príchod dieťaťa na svet je radostná udalosť, ale v dnešnej dobe so sebou rodičovstvo prináša aj mnoho povinností – či už voči štátu, zamestnávateľovi, dieťaťu a rodičov k sebe navzájom.

Kniha Praktický sprievodca pre rodičov je užitočnou publikáciou, ktorá vám pomôže zorientovať sa v zložitej spleti zákonov, nariadení a povinností a čo je príjemnejšie – aj možností, ako si finančne prilepšiť.

Autorka je právnička a matka, sama si uvedomila, aké je niekedy namáhavé vyznať sa vo všetkých paragrafoch, ktoré súvisia so situáciami počas tehotenstva, v čase okolo pôrodu a v prvých rokoch výchovy dieťaťa.

V tejto knižke ich však pre vás zozbierala a podala zrozumiteľným, ľudským jazykom. Zároveň myslela aj na zložitejšie životné situácie, ku ktorým vždy pripája konštruktívne riešenie. Kniha obsahuje aj príklady rôznych dokumentov, s ktorými sa rodičia počas „vybavovačiek“ môžu stretnúť.

Systematicky spracovaná publikácia vám nielen pomôže, ale mnohokrát aj uľahčí námahu.

Kniha je rozdelená do 7 kapitol.

V kapitolách 1 – 5 sú popísané jednotlivé kroky, postupy, situácie, ktoré čakajú budúcich rodičov, hlavne samozrejme mamičky. Autorka sa snažila o ich zoradenie  v časovom poradí, pričom uvádza aj približný čas alebo konečný termín, kedy danú záležitosť odporúča riešiť.

Kapitoly 6 a 7 obsahujú už ťažšie a náročnejšie životné situácie, s ktorými sa však v poslednej dobe rodičia stretávajú čoraz častejšie (výživné, vyhľadávanie právnika, súdne pojednávania).

V každej kapitole nájdete zoznam tipov, odporúčaní a príkladov.

Na konci publikácie neprehliadnite vzory rôznych oznámení a podaní, ktoré Vám ušetria čas a nervy s hľadaním na internete.

Táto príručka pre rodiča má za cieľ rodičom a nastávajúcim rodičom priblížiť problematiku narodenia dieťaťa a následnej starostlivosti o dieťa z  formálneho hľadiska – „úradničenia“ a vybavovania. Určite si ale nekladie za cieľ popísať všetky životné situácie, problémy a možnosti, pretože to by sa táto knižka nezmestila do kabelky, ale bol by potrebný kufor.

 

ISBN 978-80-8111-317-8

Rozmer: 125×200

Počet strán: 228