www.noxi.sk


Stále pre vás hľadáme nové knihy.

Edičný plán 2022

Jorge Bucay

Porozprávam ti...

...príbehy, ktoré ma naučili žiť

 

Ak vo svojom uponáhľanom živote hľadáte šťastie a porozumenie, možno si len stačí vypočuť, teda prečítať niekoľko príbehov a vnútorne ich precítiť.

Tak ako Demián, ktorý má problémy čeliť svojmu každodennému životu, osobnému i pracovnému. Vyhľadá psychoanalytika Jorgeho, ktorý je vo svojej praxi trošku nekonvenčný a rozhodne sa svojmu pacientovi pomôcť rozprávaním príbehov.

Niekedy sú to bájky, inokedy  ľudové rozprávky alebo rozprávanie zo súčasnosti, no jedno majú všetky spoločné, majú pomôcť zmätenému Demiánovi nájsť šťastie a prekonať pochybnosti.

Ponorte sa do krátkych príbehov, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť sebe, svojim vzťahom a svojim obavám.

 

Gábor Maté

Rozptýlená myseľ

 

Po úspešnej knihe Keď telo povie nie, vám od svetoznámeho neurológa, psychiatra a psychológa Gábora Matého prinášame ďalšiu knihu – Rozptýlená myseľ.

Kniha je určená najmä pre rodičov a všetkých, ktorí sa zaujímajú o to, ako skúsenosti v detstve ovplyvňujú a formujú ďalší biologický a psychologický vývin mozgu.

Okrem iného sa dozviete, že:

  • ADHD nie je dedičné ochorenie, ale reverzibilné vývojové oneskorenie,
  • „rozptýlenie“ je psychologickým produktom životnej skúsenosti,
  • prečo sa u niektorých detí v mozgu nevyvinú oblasti zodpovedné za emočnú sebareguláciu a kontrolu pozornosti.

Rozptýlená myseľ umožní dospelým s ADHD získať lepší prehľad o ich vlastných emóciách.

Maté predstaví aj akýsi program, akým spôsobom pomáhať takýmto ľuďom v detstve i v dospelosti.

Jordan Shapiro
Feministický otec

Otcovstvo v 21.storočí. Tak by sme mohli stručne pomenovať novú knihu známeho autora Jordana Shapira.
Shapiro je sám otcom a zamýšľa sa nad tým , ako úspešne a zdravo previesť svoje deti ich detstvom a obdobím rozvoja. Uvedomuje si, že nie všetko je dnes tak, ako bolo v minulosti. Tak ako sa mení celý svet, mení sa aj potreba prispôsobiť výchovné metódy dnešnej dobe a rýchlo sa meniacemu svetu v ktorom deti vyrastajú. Keďže väčšina kníh o výchove sa orientuje na matky a ukazuje výchovu z ich pohľadu, Shapirove postrehy sú zaujímavou a osviežujúcou novinkou. Hovorí o meniacich sa gendererových prístupoch, o dôležitosti role otca v živote jeho detí, ale aj o krehkom a veľmi podstatnom faktore, že otec je prvým mužom v živote jeho dcéry a to je veľká zodpovednosť. Autor sa opiera o historické, sociálne, ekonomické aj filozofické poznatky, no najmä na svoje skúsenosti moderného otca. Vidieť výchovu mužskými očami je zaujímavý a obohacujúci zážitok.
Od autora vyšla kniha Nové detstvo.

Mary Ellen Taylor

Sezóna zemolezu

 

Príbeh od autorky svetových bestsellerov o hlbokej strate, krutých pravdách a zarastenom skleníku plnom starých tajomstiev.

Príbeh štyroch žien - Sadie, Olivie, Elaine a Libby, ktorý sa odohráva v dvoch časových líniách – počas 2. svetovej vojny a v súčastnosti.

Libby sa po smrti svojho nevlastného otca, neúspešnom manželstve a viacerých potratoch cíti skutočne sama. Jej život svadobnej fotografky odvádza jej pozornosť od hlbokej bolesti, ktorú číti. Libby dostane ponuku, aby nafotila svadbu v historickom panstve Woodmont. Majiteľka panstva Elaine v nádeji, že otvorí Woodmont verejnosti zamestná mladého vdovca Coltona Reeseho, aby jej pomohol s obnovou pozemku a požiada Libby, aby celý proces odfotografovala. Libby zaujme starý skleník, ktorý je zahalený viničom zemolezu.

Starý skleník a celé panstvo však ukrývajú množstvo temných tajomstiev, záhadnú a bolestnú minulosť, ktorú Libby musí odhaliť, pretože sa sama stáva ich súčasťou.

Zemolez je popínavá rastlina, ktorá má symbolizovať najmä šťastie, ale aj oddanosť a večné puto. S pribúdajúcimi rokmi však táto rastlina postupne mohutnie a rozrastá sa a je veľmi ťažké ju vykoreniť. Ak sa chce človek rastliny zbaviť, je to veľmi náročné.

Aké tajomstvá odhalí Libby v starom skleníku?

Nájde nakoniec Libby šťastie? Alebo bude cítiť ešte viac bolesti?

Aké puto viaže Sadie a Oliviu?

Kto je vlastne Elaine?

Klaus Bernhardt

Ako sa zbaviť depresie a syndrómu vyhorenia?

 

Nesprávne nastavenie mysle, lieky či neadekvátna strava sú len niektoré z podceňovaných príčin vzniku viacerých foriem depresií, úzkostných porúch a syndrómu vyhorenia.

Na základe najnovších výskumov zistíte, že tieto ochorenia sú veľmi často reakciou tela na stresové situácie a pocity nedostatku.

Klaus Bernhardt veľmi jednoduchým spôsobom vysvetľuje, ako tieto procesy prebiehajú v tele. Poskytne aj nespočetné množstvo rád a tipov, ako sa ľudia môžu od týchto pocitov jednoducho a natrvalo oslobodiť.

Od autora vyšla kniha Panické ataky.

Alexandra Potter
Jedna dobrá vec

Štyridsaťpäťročná Olívia je po svojom rozvode unavená a sklamaná životom. Je presvedčená, že jediné čo jej pomôže, je presťahovať sa z rušného Londýna do malého, ospalého Yorkshiru, kúpiť tam dvestoročnú chalupu a pri jej renovácii zabudnúť na jej spackané, nevydarené manželstvo. Chce začať odznova a cíti sa osamelá, preto sa rozhodne adoptovať si z miestneho útulku šteniatko. Avšak ako všetko v živote, osud si to zariadi po svojom a Olívia odchádza z útulku so staručkým psím veteránom, ktorý – rovnako ako ona – dostáva druhú šancu. So svojím štvornohým priateľom sa postupne zoznamuje s okolím, vytvára si nové priateľstvá a zisťuje, že nie všetko čo na prvý pohľad patrí do starého železa, je úplne stratené. Táto kniha je o nádeji, dôvere a najmä o priateľstve medzi ženou a psom, medzi ľuďmi ktorí sa stretli úplne náhodou a o tom, aké je dôležité dávať druhé šance. Iným, ale najmä sebe.
Od autorky vyšli knihy Priznania 40, ktorá si pos*ala života a Detektívka lásky.

Sadhguru
Karma

Osud si tvoríme my sami, aspoň to hovorí nový titul Sadhguru, autora úspešného titulu Vnútorné inžinierstvo. Čo je vlastne karma? Väčšina ľudí predpokladá, že je to akási odpoveď na naše činy a myšlienky, kontrolný mechanizmus prinášajúci následky všetkého, čo robíme a ako sa správame. Karma je podľa autora Sadhguru najmä hnací mechanizmus. Funguje na princípe: čo vyšleš von, to sa ti vráti. Hovorí, že nie je dôležité len to, čo sa v našich životoch deje, ale najmä to, ako sa k tomu sami postavíme a ako na to zareagujeme. Titul obsahuje hodnotné myšlienky a vízie, ktoré napĺňajú život človeka inšpiráciou a poznaním, no najmä ho nútia premýšľať. Pomocou vlastných myšlienok sa tak dokáže vymaniť z nepokoja a neistoty a žiť uvedomelý a emočne bezpečný život.
Od autorka vyšla kniha Vnútorné inžinierstvo.

Laura Baldiniová

Maria Montessori  Učiteľka novej éry

Montessori sa väčšine z nás spája s veľmi populárnou výchovno-vzdelávacou metódou.

Čo však stálo za jej vznikom?

Aká bola Mária Montessori, prvá talianska lekárka?

 

Laura Baldiniová vám v románovej podobe predstaví Učiteľku novej doby. Predstaví vám húževnatú dámu, ktorej inteligencia a odhodlanie ju vyniesli medzi lekársku špičku v danom obore. Predstaví vám jemnú a srdečnú dámu, ktorá sa pri pohľade na údajne psychicky choré deti rozhodne s nimi začať pracovať, čo spustí lavínu prekvapenia u jej kolegov, najmä keď jej prístup prináša neočakávané výsledky. Práca s deťmi odštartuje jej kariéru, avšak láska ku kolegovi ju postaví pred najťažšiu životnú voľbu a tak pre dobro svojich detí urobila najťažšie rozhodnutie svojho života.

 

Kniha je z úspešnej série Významné ženy, ktoré menia svet.

 

 „To, čo sa týka detí, ovplyvňuje ľudstvo!“ – Mária Montessori