Stále pre vás hľadáme nové knihy... už čoskoro vyjdú:

Výber z edičného plánu 2019

Ako sa uzdraviť...

... keď už nič nepomáha

 

Amy Scher roky trpela vážnou chorobou, ktorú sa jej ani napriek urputnej snahe nedarilo vyliečiť. Najskôr skúšala klasickú liečbu, potom sa vrhla na alternatívne metódy, ale dlhodobé zlepšenie nenastávalo. Po dlhej a strastiplnej ceste si uvedomila, že jediným spôsobom, ako vyliečiť svoje telo, je uzdraviť najskôr svoju dušu a svoj život. Až keď sa naozaj zamerala na svoje nespracované emócie, traumy a vzťah k sebe samej, dostavilo sa skutočné uzdravenie.

Kniha Ako môžete vyliečiť seba samých, keď to nikto iný nedokáže prináša jednak autorkin osobný príbeh, jednak praktický návod, ako môže človek objaviť reálne príčiny svojich ťažkostí, postupne ich všetky vyriešiť, a  tým dosiahnuť zdravie a rovnováhu. Krôčik po krôčiku vás bude sprevádzať cestou od choroby až po uzdravenie.

Liečba bolesti chrbta

Prepojenie mysle a tela

 

Dr. John E. Sarno už pred mnohými rokmi prekvapil svojím priekopníckym výskumom o tzv. syndróme zápalu svalu z napätia, ktorý býva hlavnou príčinou väčšiny problémov s chrbticou. Vo svojej knihe Liečba bolesti chrbta, ktorej sa predalo viac než milión výtlačkov, ukazuje, že najčastejším dôvodom problémov s chrbticou nie sú fyziologické anomálie, ale stres, úzkosti a potlačené emócie. Na základe vedeckých faktov z medicíny a svojej celoživotnej praxe jasne vysvetľuje, prečo lieky, operácie ani fyzioterapia nie sú ultimatívnym riešením rôznych typov bolestí, ktorými trpí stále väčšie percento populácie, a že najväčšiu úlohu pri týchto ťažkostiach zohráva psychika, ktorú medicína dodnes v dostatočnej miere nepovažuje za zásadný faktor.

Doktor Sarno pôsobil vo svojom odbore viac ako 50 rokov a počas tohto obdobia pomohol mnohým pacientom zbaviť sa svojich chronických i akútnych bolestí aj po rokoch neúspešnej liečby, a to nie operáciami, liekmi či cvičením, ale vysvetlením skutočných príčin ich ťažkostí. Táto kniha je zhrnutím jeho celoživotných poznatkov a skúseností a zameriava sa na hlavné problémy s chrbticou, ako sú vyskočené platničky, zaseknutý nerv, spinálna stenóza, artritída, skolióza, rázštep chrbtice, pätná ostroha a mnoho ďalších.

Hoci Sarnov prístup vyvolával v lekárskych kruhoch i kontroverzné postoje, tisícky jeho vďačných pacientov a čitateľov sú jasným dôkazom toho, že jeho prístup a metódy fungovali a stále fungujú. Aj po takmer 40 rokoch od prvého vydania sa táto kniha zaraďuje medzi najpredávanejšie vo svojom odbore.

Panické ataky

Čo sa vám snažia povedať?

 

„Veľkú časť všetkých tráum, neuróz, fóbií a úzkostných porúch je možné vyliečiť v priebehu nanajvýš desiatich terapeutických sedení“. Autorom tohto odvážneho tvrdenia je úspešný nemecký terapeut Klaus Bernhardt, ktorý tvrdí, že väčšina postupov, ktoré sa dodnes používajú pri liečbe týchto častých psychických problémov, je zastaraných a neúčinných. Vo svojej knihe Panické ataky prináša najmodernejšie techniky pre všetkých, ktorí trpia vyššie spomenutými ťažkosťami. Jeho metóda predstavuje celkom nový prístup k riešeniu týchto stále častejších psychických porúch – cielene využíva procesy spracovania informácií prebiehajúcich v našom mozgu. Jednoduché, ľahko pochopiteľné cvičenia už po niekoľkých týždňoch umožnia pacientom trpiacich úzkosťami a panickými atakmi návrat do normálneho života – bez paniky a úzkosti.

Stratené spojenie

 

Depresie a úzkosti sú v celom západnom svete prudko na vzostupe a trápia stále väčšie percento populácie. Tradičná psychiatria ich príčiny obyčajne pripisuje chemickej nerovnováhe v mozgu a ponúka jediné riešenie: psychofarmaká. Lenže každý, kto už tieto stavy zažil, veľmi dobre vie, že samotné lieky síce môžu priniesť chvíľkovú úľavu, ale nič nevyriešia, a tú hlbokú vnútornú bolesť i tak neodstránia.

Investigatívny novinár a držiteľ niekoľkých ocenení Johann Hari sám od mladosti trpel depresiami a úzkosťami. Keď mal 31 rokov, rozhodol sa, že vyhľadá tých najväčších svetových expertov a zistí, aké sú skutočné príčiny tohto novodobého moru, ktorý sužuje našu spoločnosť. Na svojej ceste za pravdou precestoval neuveriteľných 65 000 kilometrov a stretol sa s tými najpovolanejšími. Postupne zistil, že existuje deväť základných príčin depresií a úzkostí, ktorých uvedomenie a pochopenie vedie k celkom iným riešeniam, než ako by sme očakávali – k riešeniam, ktoré konečne ponúkajú skutočnú nádej.

Knihu Stratené spojenie verejne ocenilo mnoho slávnych osobností. Napríklad Elton John o nej vyhlásil: „Pokiaľ ste niekedy boli na dne alebo ste sa cítili stratení, táto úžasná kniha vám zmení život. Urobte sami sebe láskavosť – prečítajte si ju, teraz.“