www.noxi.sk


Stále pre vás hľadáme nové knihy... už čoskoro vyjdú:

Výber z edičného plánu 2020

I used to be a miserable f**k/John Kim

 

 

Terapeut John Kim praktizuje vo svojej dlhoročnej, psychoterapeutickej praxi absolútnu otvorenosť a autenticitu. Prináša nové, nekonvenčné metódy pomoci ľudom, ktorí prichádzajú do jeho ambulancie, pretože sa vo svojom živote nevedia pohnúť ďalej. Vo svojej knihe sa venuje téme mužskej zrelosti a dospievania, hovorí, že mužom sa podľa neho stávate vtedy, keď sami prijmete toto rozhodnutie, až keď ste schopný chápať zodpovednosť. Využiť svoj potenciál môžete len vtedy, ak sú vaše každodenné činy a rozhodnutia premyslené a konáte s ohľadom na ľudí okolo seba. Kniha sa venuje témam inšpirovaným autorovým osobným príbehom, kde priznáva, že sám bol takmer celý život len chlapcom, tápajúcim v mori každodennosti: Sám uznáva, že v jeho živote bolo veľa rokov,  kedy bol naozaj len úbohý ču**k. Vtipné, ale do čierneho triafajúce dielo vás pobaví, dojme a donúti premýšľať kým skutočne ste.

 

CONFESSIONS OF A FORTY SOMETHING F**K UP/ Alexandra Potter

 

 

Aj ženy typu Bridget Jonesovej jedného dňa zostarnú a obzrú sa za svojím životom. Hrdinka tejto knihy je modernejšia, zrelšia, ocitla sa na križovatke a samozrejme verí, že o rok o tomto čase už bude niekde úplne inde, pretože svoj život od základu zmení, urobí jednoducho hrubú čiaru a všetko bude úplne inak. Pred tým sa však k zopár veciam musí priznať..
Vtipné príbehy ženy tesne po štyridsiatke, zapísané formou denníka, v ktorých sa nájde každá žena, či už slobodná, vydatá, rozvedená, bezdetná, alebo s deťmi...jednoducho každá, ktorá má občas pocit, že jej všetko padá na hlavu, večne nemá peniaze, nič nestíha, nezvláda a jej život mal by predsa o niečom úplne inom...

 

The New childhood/Raising Kids to Thrive in a Connected World/ Jordan Shapiro

 

 

Pre každého, kto sa desí nastupujúcej digitálnej éry a zalamuje ruky nad súčasnou generáciou aplikácií a všadeprítomného wifi pripojenia. Autor ponúka sprievodcu digitálnym svetom detí a pomocou novátorských rád pre výchovu dnešného dieťaťa ukazuje rodičom spôsob, ako ostať súčasťou vnútorného života svojich detí a ich online svetov bez zákazov, príkazov a nariadení. Ako a prečo sa nebáť sociálnych sietí a ako technológiu využiť vo svoj prospech, ale napriek tomu ostať zdravou a celistvou rodinou. Provokujúce, prevratné a pritom úplne jednoduché. Jordan Shapiro sa zúčastnil konferencie TedX v Bratislave v lete 2019 a s témou novej éry detstva v online svete zožal obrovský úspech.

 

BIRD THERAPY / Joe Harkness

 

 

Inšpiratívna a praktická príručka a zároveň liek na moderný život. Ako nám návrat k prírode dokáže pomôcť zlepšiť svoje psychické zdravie? Napríklad pozorovaním vtákov a vtáčej ríše. Autor sa v roku 2013 nervovo zrútil a v knihe popisuje, ako sa mu podarilo vrátiť sa späť do bežného života. Vysvetľuje, že aj keď pomohla medikácia, pozitívny prístup a terapie, sám na vlastnej koži si uvedomil, že pozorovanie vtákov a ich návykov mu pomáha akceptovať, kým skutočne je. Na túto tému začal blogovať a čitateľom ponúka konkrétne rady a návod, akým spôsobom môže svet vtákov a vtáčej ríše pomôcť k ľudskej vyrovnanosti a akceptácii, tak potrebnej pre náš život.

 

Use it or Lose it: Prevent Dementia, Preserve a Healthy Body, Age Well / Paul McIntyre

 

 

Starnutie je niečo, čoho sa väčšina z nás obáva a snaží sa ho oddialiť. Autor tejto publikácie hovorí, že starnúť je jednoduché, ak viete ako na to. Na čo sa pripraviť, ako udržať fit nielen svoje fyzické, ale najmä psychické zdravie. Že cvičiť možno nielen telo, ale aj mozog. V knihe nám priblíži ako sa vyvarovať napríklad demencii a hovorí, že jedným zo spôsobov ako si udržať pozitívny pohľad na svet je udržať  si sociálne kontakty, čulý spoločenský život, správne sa stravovať a svojim emóciám venovať zvýšenú pozornosť.

 

Use it or Lose it: Jeder ist beziehungs fähig/ Stefanie Stahl

 

 

Sú známi ako „generácia neschopná vzťahu“ – ľudia, ktorých vzťahy opakovane zlyhávajú, najmä kvôli ich strachu z blízkosti a intimity. Stefanie Stahl, popredná nemecká psychoterapeutka a expertka na úzkosti, sa stretla s množstvom takých prípadov. Pritom väčšina z nás má v sebe potenciál na to, aby sme boli so svojím partnerom či partnerkou spokojní. Naplnený partnerský vzťah totiž nie je otázkou náhody alebo šťastia, ale otázkou vnútorného postoja. Ústredným bodom tohto úsilia je posilnenie sebavedomia a nájdenie rovnováhy medzi adaptáciou a sebavedomím. Keď pochopíme tieto mechanizmy, už nebudeme čakať, že nám na dvere zaklope pán Božský alebo pani Dokonalá, ale môžeme aktívne formovať naše partnerstvá.

 

Use it or Lose it: Wie man... mit männern spricht/ Nicole Stange

 

 

Máte pocit, že vám partner nerozumie? Je to pravdepodobne preto, že muži a ženy hovoria rôznymi jazykmi. Odborníčka na vzťahy, Nicole Stange, už viac ako 15 rokov skúma, ako môžu ženy hovoriť s mužmi tak, aby bol ich odkaz nezameniteľný. Nejde iba o presný, jasný a priamy spôsob vyjadrovania slov, ale aj o láske, úcte a všímavosti, ktoré podporujú vnútorný postoj. To zahŕňa pokoj, štipku humoru, zvedavosť a – na počudovanie – tiež dostatočnú sebaúctu a starostlivosť o seba.
Táto kniha je teda plná návrhov a tipov, otázok a odpovedí, ktoré vyzývajú k premýšľaniu, prehodnocovaniu a novému konaniu. Pretože naučiť sa čo najefektívnejšie hovoriť s mužmi je mimoriadne prospešným umením, ktoré prinesie obom partnerom benefity vzájomnej rovnosti a jasnosti.