www.noxi.sk


Stále pre vás hľadáme nové knihy.

Edičný plán 2022

Michael Greger, MD

Ako nediétovať

Prevratná metóda vedúca k úspešnému, no najmä trvalému schudnutiu. V súčasnosti sa každý mesiac objaví nová, zázrak sľubujúca diéta, no obezita je aj tak stále na vzostupe. Nepredstavuje len estetický, ale aj závažný zdravotný problém. Je najvyšší čas zmeniť prístup a to začína zmenou myslenia. Dr. Greger sa vo svojej novej knihe venuje potravinám, ktoré majú vplyv na náš život a sú zásadné pri snahe udržať si správnu, zdravú hmotnosť. Vysvetľuje na konkrétnych príkladoch akým spôsobom ho ovplyvňujú a prezrádza 21 faktorov, ktoré úbytok hmotnosti vo výraznej miere urýchľujú.

Od autora vyšla kniha Ako nezomrieť.

 

Alvaró Bilbao
Staraj sa o svoj mozog

Ak je zdravý váš mozog, ľahšie sa vám prekonávajú nielen psychické, ale aj fyzické prekážky. Autor knihy Staraj sa o svoj mozog, Alvaro Bilbao, nám v knihe podrobne vysvetľuje, prečo je starostlivosť o mozog kľúčová a dokonca jasne pomenováva potraviny, cvičebné metódy a každodenné zvyky, ktoré zlepšujú životnosť mozgových neurónov a tým aj kvalitu nášho života. Dozvieme sa v nej ako predchádzať Alzheimerovej chorobe, mŕtvici alebo chronickým ochoreniam mozgu. Ako vplývajú na mozog naše vzťahy, spánok, alebo dokonca zvládanie emócií? Tento titul by mal mať vo svojej knižnici každý, komu záleží na svojom zdraví a stavia sa k nemu zodpovedne.
Od autora vyšla kniha Detský mozog vysvetlený rodičom.

Jordan Shapiro
Feministický otec

Otcovstvo v 21.storočí. Tak by sme mohli stručne pomenovať novú knihu známeho autora Jordana Shapira.
Shapiro je sám otcom a zamýšľa sa nad tým , ako úspešne a zdravo previesť svoje deti ich detstvom a obdobím rozvoja. Uvedomuje si, že nie všetko je dnes tak, ako bolo v minulosti. Tak ako sa mení celý svet, mení sa aj potreba prispôsobiť výchovné metódy dnešnej dobe a rýchlo sa meniacemu svetu v ktorom deti vyrastajú. Keďže väčšina kníh o výchove sa orientuje na matky a ukazuje výchovu z ich pohľadu, Shapirove postrehy sú zaujímavou a osviežujúcou novinkou. Hovorí o meniacich sa gendererových prístupoch, o dôležitosti role otca v živote jeho detí, ale aj o krehkom a veľmi podstatnom faktore, že otec je prvým mužom v živote jeho dcéry a to je veľká zodpovednosť. Autor sa opiera o historické, sociálne, ekonomické aj filozofické poznatky, no najmä na svoje skúsenosti moderného otca. Vidieť výchovu mužskými očami je zaujímavý a obohacujúci zážitok.
Od autora vyšla kniha Nové detstvo.

John Kim
Slobodný. Naschvál!

Autor románu Bol som mizerný ču*ák John Kim, známy aj ako Nahnevaný terapeut, prichádza s novinkou v oblasti vzťahov a partnerstva. V knihe opisuje dôvod, prečo je lepšie byť najprv sám a až potom vo vzťahu. Vysvetľuje, že len zdravý a vyrovnaný človek ktorý už našiel cestu k sebe, je schopný mať vzťah s niekým iným a že každé partnerstvo narýchlo uzatvorené len preto, aby človek nebol sám, je automaticky odsúdené na zánik. Byť sám neznamená byť osamelý. Kim hovorí že naučiť sa byť sám so sebou je jedna z najťažších vecí v živote, ale prináša vytúžené ovocie – funkčné a kvalitné vzťahy. Venovať sa sami sebe a svojmu rozvoju by sme nemali len keď prechádzame životnou krízou, alebo sme už vyhorení....vzťah so samým sebou je alfa a omega úplne všetkého a mali by sme sa o neho starať celý život. A ak treba...byť aj chvíľu sám a zistiť, kto vlastne sme.

Alexandra Potter
Jedna dobrá vec

Štyridsaťpäťročná Olívia je po svojom rozvode unavená a sklamaná životom. Je presvedčená, že jediné čo jej pomôže, je presťahovať sa z rušného Londýna do malého, ospalého Yorkshiru, kúpiť tam dvestoročnú chalupu a pri jej renovácii zabudnúť na jej spackané, nevydarené manželstvo. Chce začať odznova a cíti sa osamelá, preto sa rozhodne adoptovať si z miestneho útulku šteniatko. Avšak ako všetko v živote, osud si to zariadi po svojom a Olívia odchádza z útulku so staručkým psím veteránom, ktorý – rovnako ako ona – dostáva druhú šancu. So svojím štvornohým priateľom sa postupne zoznamuje s okolím, vytvára si nové priateľstvá a zisťuje, že nie všetko čo na prvý pohľad patrí do starého železa, je úplne stratené. Táto kniha je o nádeji, dôvere a najmä o priateľstve medzi ženou a psom, medzi ľuďmi ktorí sa stretli úplne náhodou a o tom, aké je dôležité dávať druhé šance. Iným, ale najmä sebe.
Od autorky vyšli knihy Priznania 40, ktorá si pos*ala života a Detektívka lásky.

Sadhguru
Karma

Osud si tvoríme my sami, aspoň to hovorí nový titul Sadhguru, autora úspešného titulu Vnútorné inžinierstvo. Čo je vlastne karma? Väčšina ľudí predpokladá, že je to akási odpoveď na naše činy a myšlienky, kontrolný mechanizmus prinášajúci následky všetkého, čo robíme a ako sa správame. Karma je podľa autora Sadhguru najmä hnací mechanizmus. Funguje na princípe: čo vyšleš von, to sa ti vráti. Hovorí, že nie je dôležité len to, čo sa v našich životoch deje, ale najmä to, ako sa k tomu sami postavíme a ako na to zareagujeme. Titul obsahuje hodnotné myšlienky a vízie, ktoré napĺňajú život človeka inšpiráciou a poznaním, no najmä ho nútia premýšľať. Pomocou vlastných myšlienok sa tak dokáže vymaniť z nepokoja a neistoty a žiť uvedomelý a emočne bezpečný život.
Od autorka vyšla kniha Vnútorné inžinierstvo.