www.noxi.sk


Sedem listov z Paríža

Samantha Vérant

Katalógové číslo: ISBN:978-80-8111-263-8 Kategórie:

Devätnásťročná Samantha Vérant počas svojho európskeho výletu spoznala francúzskeho vedca Jean-Luca. V uliciach Paríža spolu prežili jeden deň. Po návrate domov ju čakalo sedem nádherných milostných listov.

O dvadsať rokov neskôr, keď uvažuje o rozvode a chybách, ktorých sa vo svojom živote dopustila, objaví Jean – Lucove staré listy. Cez internet ho vypátra, aby sa mu ospravedlnila. Puto, ktoré ich spájalo, sa veľmi rýchlo obnoví a všetko je presne tak, ako v roku 1989, keď ho opustila na vlakovom nástupišti v Paríži.

Samantha si uvedomuje, že odísť do Francúzska za mužom, ktorého pozná len z jedného vášnivého letného dňa je bláznovstvo – ale je to presne to bláznovstvo, na ktoré celý život čakala.

Toto je skutočný príbeh. Nie sú v ňom žiadne vymyslené postavy ani scény; ale napriek tomu som zmenila mená niektorých osôb, aby som chránila ich identity, a aj preto, aby som sa vyhla hrozbe Molotovovho kokteilu, ktorý by niekto mohol hodiť cez okno do spálne. Rozhovory nie sú doslovné, ale zaznamenané podľa mojej slonej pamäte a mojich najlepších schopností – vďaka bohu, v tejto knihe nie sú žiadne testy z časovania francúzskych slovies, takže je to bez problémov. Niektoré udalosti sú skrátené alebo vynechané, pretože by spomaľovali dej, brzdili príbeh alebo by ste ich už mohli brať ako príliš podrobné. (Áno, aj v memoároch existuje príliš veľa informácií.) Takže namiesto toho, aby som sa dostala do Guinessovej knihy rekordov s najdlhšími memoármi na svete, držala som sa dôležitých detailov a faktov, ktoré som prežívala počas dlhoročného – a stále trvajúceho – milostného dobrodružstva. A ja vás, drahí čitatelia, pozývam, aby ste sa pripojili.

Berte to ako jeden dokonalý takmer nekonečný žiarivý deň a úžasnú dlhú noc. Potom si možno poviete, aký je osud mocný čarodej. Viete koľko existuje ľudí, ktorí nemajú nič viac než jednu spomienku na taký deň a takú noc, a opatrujú si ju vo svojich srdciach až do poslednej chvíle?

 

ISBN 978-80-8111-263-8

Rozmer: 125×200

Počet strán: 264