www.noxi.sk


Cena:10.90  7.63 

Daniel Weiss

Nie je na sklade

Katalógové číslo: ISBN:978-80-8111-266-9 Kategórie:

Jednoducho si prelepiť boľavé miesto – funguje to? Áno, s japonským spôsobom liečby Kinesio Taping, ktorý sa využíva najmä pri zraneniach športovcov. Je však účinný aj pre ostatné problémy, pri bolestiach pohybového aparátu a svalov.

Prúžky, s ktorými sa „tejpuje“ sú vysoko elastické, priedušné a neobmedzujú pohyb. Koža je nimi pri každom pohybe jemne masírovaná, stimulujú krvný a lymfatický obeh, podporujú kĺby a upravujú svaly.

Taping pomáha pri ortopedických problémoch, uvoľňuje napätie chrbta a šije, je však účinný aj pri iných ťažkostiach, ako sú migréna či menštruačné bolesti.

Kniha je jednak úvodom k tapingu ako takému, ale zároveň aj návodom ako pri ňom postupovať. V poslednej kapitole sú popísané ilustrované návody ako taping správne vykonať.

S tejpami a mriežkovými tejpami, ktoré sa jednoducho nalepujú, máte po ruke úplne nové možnosti prevencie a podpory hojenia.

„Tejpy (tapes, tejpovacie pásky) veselých farieb sa tešia stále väčšej obľube aj u hráčov tenisu, bežcov a mnohých ďalších športovcov,“ vysvetľuje Daniel Weiss. „A tak vzrastá aj všeobecný záujem o ne. Tejto úžasnej a efektívnej metóde sa podarilo presadiť, v neposlednom rade v dôsledku úspechov vrcholového športu, aj v každodennej terapii, v prevencii a nakoniec aj v masovom športe. Okrem mnohých pozitívnych účinkov v našom tele a na ňom tejpy nemajú takmer žiadne vedľajšie účinky, sú pomerne  lacné – a medzičasom dostupné v každom zdravotníckom zariadení, na internete, ako aj v lekárňach. Preto ich úspešnému napredovaniu nič nebráni!“

V knihe nájdete:

Zaujímavé informácie o vývoji, materiáloch a účinkoch kineziologických a mriežkových tejpov

Aplikácie tejpov od hlavy až k pätám – pre ťažkosti v oblasti svalstva, šliach, väziva a kĺbov

Aplikácie tejpov od A po Z pre najčastejšie všeobecné zdravotné problémy

Špeciálne aplikácie – napríklad pre nervy, lymfu a jazvy

Detailné charakteristiky tejpov slovom a na približne 200 obrázkoch

 

ISBN 978-80-8111-266-9

Rozmer: 165×200

Počet strán: 128