www.noxi.sk


Smútiaci mozog

Cena:19.90  17.90 

Mary-Frances O´Connor, PhD.

Titul vychádza 13.10.2023

 

Smútiaci mozog

Ako sa učíme z lásky a straty

 

Renomovaná odborníčka na smútok a neurologička Mary-Frances O’Connor, PhD sa v knihe Smútiaci mozog delí o prevratné objavy o tom, čo sa deje v našom mozgu, keď smútime, a poskytuje novú paradigmu pre pochopenie lásky, straty a učenia.

Už od nepamäti bojujeme so smútkom, keď nám zomrie milovaná osoba. Básnici a dramatici písali o temnom plášti smútku, o hlbokej priepasti smútku, o tom, aký zničujúci je pocit zlomeného srdca. Doteraz sme však mali len málo vedeckých poznatkov na túto univerzálnu skúsenosť.

Smútiaci mozog poskytuje fascinujúci nový pohľad na jeden z najcharakteristickejších zážitkov ľudského bytia. O’Connor sa desaťročia venovala výskumu účinkov smútku na mozog a v tejto knihe svojím nákazlivým nadšením sprístupňuje špičkovú neurovedu a sprevádza nás tým, ako sú v nás zakódované láska a smútok. Pri láske nám naše neuróny pomáhajú vytvárať si väzby k iným ľuďom, ale pri strate našich milovaných sa náš mozog musí vyrovnať s ich odchodom a predstaviť si budúcnosť, ktorá nezahŕňa ich prítomnosť.

Kniha vychádza z priekopníckej práce autorky v oblasti neurozobrazovania, výskumu v tejto oblasti a zo skutočných príbehov. Smútiaci mozog spája rozprávanie príbehov, zrozumiteľne podanú vedu a praktické poznatky. Pomáha nám lepšie pochopiť, čo sa deje, keď smútime, a zistiť, ako sa ľahšie vyrovnať so stratou milovanej osoby.

 

ISBN 978-80-8111-624-7

EAN 9788081116247

F 125×200

288 str.