www.noxi.sk


Cena:14.90  12.90 

Johann Hari

 

Odhaľte pravé príčiny depresie

Depresie a úzkosti sú v celom západnom svete prudko na vzostupe a trápia stále väčšie percento populácie. Tradičná psychiatria ich príčiny obyčajne pripisuje chemickej nerovnováhe v mozgu a ponúka jediné riešenie: psychofarmaká. Lenže každý, kto už tieto stavy zažil, veľmi dobre vie, že samotné lieky síce môžu priniesť chvíľkovú úľavu, ale nič nevyriešia, a tú hlbokú vnútornú bolesť i tak neodstránia.

Investigatívny novinár a držiteľ niekoľkých ocenení, Johann Hari, sám od mladosti trpel depresiami a úzkosťami. Keď mal 31 rokov, rozhodol sa, že vyhľadá tých najväčších svetových expertov a zistí, aké sú skutočné príčiny tohto novodobého moru, ktorý sužuje našu spoločnosť. Na svojej ceste za pravdou precestoval neuveriteľných 65 000 kilometrov a stretol sa s tými najpovolanejšími. Postupne zistil, že existuje deväť základných príčin depresií a úzkostí, ktorých uvedomenie a pochopenie vedie k celkom iným riešeniam, než ako by sme očakávali – k riešeniam, ktoré konečne ponúkajú skutočnú nádej.

 

Dielo Strata spojenia verejne ocenilo mnoho významných osobností:

„Ak ste boli niekedy na dne alebo ste sa cítili stratení, táto úžasná kniha vám zmení život. Urobte sami sebe láskavosť – prečítajte si ju, teraz.“ (Elton John)

Strata spojenia ponúka úžasnú a dôkladnú analýzu depresie a odcudzenia, ktoré prenasledujú spoločnosť.“ (Hillary Clinton)

„Nádherne jasné pojednanie o tom, prečo nijaký človek nie je, nebol a nikdy by nemal byť ostrovom… Možno len nie ste vo svojej koži, a možno máte samovražedné nálady – v každom prípade čítajte túto knihu. Skutočne vám pomôže pochopiť, akými cestami sa musíme vydať, ak chceme zažiť hlbokú a trvalú zmenu.“ (Emma Thompson)

 

ISBN 978-80-8111-527-1

EAN 9788081115271

F 125×200

 408 str.